Na czym polega regeneracja tonerów

Drukowanie w domowych warunkach cały czas należy do kosztowych rzeczy. Cena eksploatacji drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych jest na tyle duża, że czasem warto zrobić wydruk w drukarni.

Czym jest regeneracja tonerów?
Regeneracja tonerów to proces kilkuetapowy, który polega na przywróceniu właściwego działania i napełnieniu zużytego wcześniej tonera.

  1. Zużyty toner jest rozbierany na części, a następnie każda z nich jest dokładnie czyszczona. Elementy nienadające się do dalszej eksploatacji są wymieniane na nowe.
  2. Po konserwacji tonera jest on uzupełniany specjalnym proszkiem służącym do drukowania. Uzupełniany proszek jest dopierany odpowiednio w zależności od modelu i producenta tonera.
  3. Toner jest zamykany i poddawany testom.

Warto pamiętać, że regeneracja tonerów jest możliwa do przeprowadzenia głównie w profesjonalnych punktach zajmujących się tego typu usługami. Firmy te najczęściej udzielają gwarancji na wykonaną przez siebie usługę regeneracji. Regeneracja tonerów DoktorTusz jest zalecana wszystkim, którym zależy na oszczędnościach podczas drukowania. Regeneracja pozwala na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu procenta na jednym tonerze w stosunku do ceny nowego zakupionego w sklepie.

About the author

drukarki

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *