Rodzaje pieczątek

Zaczynając pracę w biurze pierwszą rzeczą, która rzuca się nam w oczy jest najczęściej cała rzesza przedmiotów codziennego, biurowego użytku. Jedną z nich jest pieczątka, która została wynaleziona już w starożytności, gdy kupcy egipscy odciskali specjalnie rzeźbione kości zwierząt na swoich dokumentach. W dzisiejszych czasach najczęściej możemy spotkać atramentowe pieczątki, które charakteryzują się prostotą w obsłudze oraz długą żywotnością

RÓŻNE RODZAJE PIECZĄTEK
Na fakturach sprzedażowych czy zakupowych najczęściej możemy spotkać pieczątki prostokątne, na których mamy nazwę firmy, NIP, regon, adres czy inne dane kontaktowe. Dzięki temu wiemy kto jest stroną kontraktu, a wystawiający fakturę może dzięki pieczątkom zaoszczędzić wiele czasu, nie muszą wszystkich tych danych pisać ręcznie.
Pieczątki owalne są często używane na uczelniach wyższych, które umieszczają takie pieczątki na swoich dokumentach, np. na listach informujących kandydatów o przyjęciu na studia. Na takiej pieczątce są najważniejsze informacje, jak na przykład adres czy telefon, ale również często umieszczane jest logo uczelni. Dzięki temu, na pierwszy rzut oka można dowiedzieć się, z jakiej uczelni pismo przeglądamy.

About the author

drukarki

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *